Yalova’ya Nasıl Gidilir?

Coğrafi konumu sebebiyle İstanbul, Bursa ve İzmit gibi şehirlere çok yakın olan Yalova’ya nasıl gidilir, Yalova nerede, Yalova yol tarifi nedir? Biçiminde merakınız bulunuyorsa bu içeriğimizde ayrıntılı bir biçimde bu mevzuyu ziyaretçilerimize aydınlatıyoruz.

Yalova’ya tek bir erişim yolu yoktur. İsterseniz karayolu, isterseniz denizyolu veya isterseniz havayolu ile Yalova’ya çok kolay bir biçimde erişim ihtimaliniz bulunuyor. Bu içeriğimizin içerisinde Yalova’ya nasıl gidilir, Yalova nerede, Yalova yol tarifi mevzularında en ayrıntılı bilgileri sunmuş olacağız.

Yalova Hakkında Kısa Bilgi

Yalova bir şehirdir ve Marmara bölgesinde bulunmaktadır. Çok faydalı ve bereketli ovalara sahip olan Yalova’nın içerisinde Çınarcık, Gökçedere, Kirazlı, Kılıçköy, Taşköprü gibi büyüklü ufaklı ovalar vardır. Bu ovaların içerisinde ise Yalova ulusu meyvecilik, sebzecilik yaparak uyumlarını sağlamaktadırlar. Nebat örtüsü makiler ve ormanlar olan Yalova’nın 2018 sayımlarına göre popülasyonu 144,407’dir.

Yalova Nereye Bağlı

Yalova hiçbir yere bağlı değildir. Aksine kendi başına Türkiye’nin bir şehridir.

Yalova Hangi Bölgede

Yalova, Marmara bölgesindedir.

Yalova Şehir Mi

Evet, Yalova bir şehirdir.

Yalova Yüzölçümü

Yalova’nın yüzölçümü 847 km karedir.

Yalova’ya Nasıl Gidilir

Yalova’ya kendi vasıtanızla geliyorsanız çıkış yaptığınız bölgenin en yakın karayoluna bağlanarak ve tabelaları takip ederek Yalova’ya gelebilirsiniz. Şayet İstanbul’dan kendi vasıtanızla Yalova’ya geliyorsanız Anadolu veya Avrupa yakasından yola çıkarsanız İstanbul – İzmit otobanını takip etmelisiniz. Şayet İstanbul harici Türkiye’nin öteki otobanlarından gelecek olan varsa E80, E90, D200, D150, D575 gibi otobanları kullanarak Yalova’ya kolay bir biçimde gelebilirsiniz. Havayolu ile Yalova’ya gelmek isterseniz maalesef Yalova’da havalimanı yoktur. En yakın havalimanıysa Kocaeli veya İstanbul’da bulunmaktadır. İstanbul veya Kocaeli havalimanlarını kullanarak Yalova’ya gelebilirsiniz. Deniz yoluyla Yalova’ya gelmek isterseniz İstanbul – Yalova arası seferler tertip edilmektedir. Bu seferlere katılarak Yalova’ya erişimi kolaylaştırabilirsiniz.

Yalova Şehri Hakkında Resimler

Altta sizler için internette bulduğumuz Yalova şehrine ait resimleri hisseleştik. Resimlerin üzerine tıklayarak Yalova şehir merkezi gibi konumları tahlil uğruna sahip olabilirsiniz.

Yalova Tarihçesi Videoları

Yalova’yı daha iyi bir biçimde tanıyabilmeniz emeliyle altta sizlere Yalova’yı tanıtan videoları hisseleştik. Youtube’da bulduğumuz bu videolar Yalova hakkında öğrenilen ve belirsiz tüm her şeyi ayrıntılı bir biçimde sizlere anlatmaktadır. Videoları izleyerek Yalova şehri hakkında çok daha fazla ayrıntılı bilgiye erişebilirsiniz. Aynı zamanda Yalova’nın resmi internet sitesini ziyaret ederek yeniden Yalova hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yalova’da Dolaşılacak Yerler

Yalova’da dolaşılacak yerler neresi? Diye merak ediyorsanız Yalova hakkında sizlere çok ayrıntılı bir biçimde video çekimi yapan Ajans Yalova kanalının Youtube videosunu izleyebilirsiniz. Yeniden de sizlere bilgi olması açısından alttaki Yalova dolaşılacak yerler listesini paylaşmak istedik.

Yürüyen Köşk Zelzele Abideyi Yalova Termal Kaplıçaları Armutlu Hamamı Çınarcık Sahili Yalova Sahili Yalova Sarih Hava Müzesi Yalova plajları Armutlu plajı Sudüşen Şelalesi Erikli şelalesi Çaldere şelalesi

Bir içeriğimizin daha sonuna geldik. Bu içeriğimiz sizlere umarız Yalova yol tarifi, Yalova nerede, Yalova nereye bağlı, Yalova yüzölçümü, Yalova’ya nasıl gidilir? Başlıklarında takviyeci olmuştur. Bir öteki içeriğimiz olan Tuz Gölü Nerede mevzumuzu araştırabilirsiniz.