Taksimden Galata Kulesi ve Köprüsüne Nasıl Gidilir

Galata Kulesi Nerede, Galata Kulesi Nasıl Gidilir? Galata Kulesi yol tarifi nedir? Şeklinde soruları olan ziyaretçilerimize takviyeci olabilecek yazımızdır. Ziyaretçilerimizin erişim taşıtları, erişim yolları, yol tarifi, adres veya iletişim bilgilerini alabileceği geniş kapsamlı yazımızdır.

Taksim alanı Türkiye’nin en bilinen alanıdır. Taksimden Galata Kulesine veya Galata Köprüsüne olan mesafe çok kısadır. Bundan dolayı sizlere kısa bir yol tarifi yapacağız.

Galata Kulesi Nerede

Galata Kulesi nerede diye soracak olursanız sizlere yanıtımız Bereketzade, Galata Kulesi, 34421 Beyoğlu/İstanbul olacaktır. Bu adrese ulaşabileceğiniz birden fazla erişim yolu ile erişim taşıtı çeşitliliği bulunmaktadır. Sizlere en uygun erişim taşıtını ve erişim yolunu tercih ederek vakit kaybetmeden süratli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Galata Kulesi Telefon Numarası

Telefon: 0212 245 41 41

Galata Kulesi Ziyaret Saatleri

Galata kulesi ne zaman açık veya Galata kulesi açılış kapanış saati nedir? Diye çayırk ediyorsanız bu başlığımız sizlere takviyeci olacaktır.

Galata kulesine maalesef istediğiniz her dakika giremiyorsunuz ve gezemiyorsanız. Galata kulesine çıkmak istiyorsanız kule yönetimi tarafından belirlenen saatler aralığında kuleye girebilirsiniz. Galata kulesi ziyaret saatleri her sabah 08:00 ile 23:00 arasıdır. Galata kulesi haftanın 7 günü açıktır.

Açılış Saati: 08:30
Kapanış Saati: 23:00
Gişe Kapanış Saati: 22:00

Galata Kulesi Giriş Fiyati

Galata kulesi için 2022 seneyi giriş fiyati kişi başı 100 TL’dir.

Galata Kulesi Kaç Yaşında 

Galata Kulesi 1514 yaşındadır. Galata kulesi milattan sonra 507 – 508 senesinde inşa edilmiştir. 1348 – 49 seneleri arasında Cenevizliler kuleyi yeniden  restore etmişlerdir.

Galata Kulesine Nasıl Gidilir

Öncelikle, Taksim alanında Galata kulesine gitmek için 3 farklı yürüme rotası vardır. Zati mesafe sadece 2 km olduğu için kolaylıkla yürüyerek gidebilirsiniz.

Şehirk olarak İstiklal sokaksi üzerinden gidebilirsiniz. İkinci olarak Sıralıselvi sokaksi üzerinden gidebilirsiniz. Ve son olarak ise Meclisi Mebusan sokaksi üzerinden giderek Kuleye ulaşabilirsiniz. Zati her halükarda altta doğru yürüdüğünüz için gitmek sorun olmayacaktır. Galata kulesine geldikderi sonra, yine alt doğru yürürseniz süratli bir şekilde Galata köprüsüne ulaşabilirsiniz.

Galata’ya yukarıdaki bilgiler ışığında gidebilirsiniz. Galataya nasıl gidilir sorunuzu böylelikle yanıt olduğumuzu düşünüyoruz.

Taksim Galata Kulesi Otobüs Seferleri

Otobüsle gitmek isterseniz altta yazılı olan numaralı herhangi bir otobüs hattını kullanabilirsiniz. Bir çok noktadan kalkan bu otobüs hatları sizleri en doğru şekilde gideceğiniz konuma ulaştıracaktır. Size en uygun olan otobüs hattına binmeniz gerekmektedir.

36AS Taşoluk Peronlar / Peron Alanı Güzergahı 36AY Arnavutköy Peronlar / Arnavutköy Güzergahı 79C Cebeci Peronlar 78E Fenertepe Peronlar / Yenıbosna Güzergahı 79KM Mecidiyeköy Metrobüs 336K Cebeci Peronlar MK11 Olimpiyatköy Metro 79B Kayaşehir 79K Yenibosna Metro 79KT Tekstilkent-Giyimkent Metro İstasyonu 79T Kayabaşı Kiptaş Peron 79E Kayabaşı Kiptaş Peron / Son Durak Güzergahı MK12 Olimpiyatköy Metro 79Y Yenibosna Metro 79F Kayaşehir 78G Fenertepe Peronlar / Yenıbosna Güzergahı 79G Kayaşehir

Galata ve Galata Kulesine En Yakın Otobüs Durakları

Kayabaşı Sırçaii 1 dk yürüme Kayabaşı Mahallesi 5 dk yürüme Ongün Sokak / Kiptaş Güzergahı 10 dk yürüme Ongün Sokak / Arnavutköy Güzergahı 10 dk yürüme Kayaşehir 15 dk yürüme

Galata Kulesi Videoları

Youtube ve diğer video izleme platformlarında Galata kulesini tanıtan bir çok videoyu bulabilirsiniz. Bizler sizler için Galata kulesini tanıtan videoları inceledik ve altta paylaştık. Paylaştığımız videoları izleyerek Galata kulesini hakkında daha fazla ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Taksimden Galata Kulesi ve Köprüsüne Nasıl GidilirTaksimden Galata Kulesi ve Köprüsüne Nasıl Gidilir

Bir içeriğin daha sonuna geldik. Umarız sizlere bu içeriğimiz Galata kulesi nerede, Galata kulesi yol tarifi, Galata kulesine nasıl gidilir, Galata kulesi ziyaret saatleri başlıklarında takviyeci olmuştur. Şimdi isterseniz bir diğer farklı olan içeriğimiz Bakırköye nasıl gidilir? İsimli içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Galata kulesi hakkında resmi bilgiler almak isterseniz resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.