Tabu Oyunu Oyna Bedava (Doğru Bilgi)

Tabu Oyunu Oyna mevzusunda sık sual alıyoruz. Tabo Oyunları, sual ve yanıt ile türkçe ve edebiyat derslerini bilmenin harika bir yoludur. Ayrıca çok da cümbüşlüdürler!

Tabu oyunu, bir grup insanın birbirleriyle oynadığı bir kelime oyunudur. Oyunun emeli, bir sözcüğü anlatmak ve değişik oyuncuların bu sözcüğü varsayım etmelerini sağlamaktır. Ancak sözcüğü anlatırken, sözcüğün kendisi veya kelime ile alakalı bazı kelimeler kullanılamaz.

Tabu Oyunu OynaTabu Oyunu Oyna

Tabu Oyunu Nedir?

Tabu oyunu genellikle iki ekip oynanır ve her ekip bir gizeme ile sözcüğü anlatmaya çalışır. Ekipler, sözcüğü anlatırken bir zaman hududu içinde olurlar ve zaman hududu aşıldığında sözcüğü varsayım edemeyen ekip oyunu kaybeder.

Tabu oyunu, dil maharetlerini geliştirmeye destekçi olur ve aynı zamanda cümbüşlü bir reyindir. Reyin, çocuklar ve erişkinler için de uygundur ve toplu bir faallikte veya konutta tek başınıza oynanabilir.

Tabu Oyunu Oyna

anlat bakalım tabu oyunu oyna

Tabu oyununu oynamaya hazırsanız, alttaki adımları izleyerek oyunu başlatabilirsiniz:

Oyunu oynayacak insanları toplayın. Reyin, en az iki birey ile oynanabilir ancak daha fazla birey ile daha cümbüşlü olur. Oyunu oynayacak şahısları iki denk ekip halinde ufalan. Bir zaman hududu tanımlayın. Reyin sırasında sözcüğü anlatırken kullanılabilecek zamanı tanımlayın. Misalin, her kelime için 1 dakika gibi. Tabu kelime listesi hazırlayın. Her ekip için birkaç kelime tanımlayın ve sözcükleri yazın. Kelimeler, ekip dostları tarafından varsayım edilecektir. Oyunu başlatın. İlk ekibin sırası geldiğinde, sözcüğü anlatmaya başlasın. Sözcüğü anlatırken, sözcüğü anlatan birey sözcüğü kullanamaz ve kelime ile alakalı bazı kelimeler de kullanılamaz. Misalin, “çiçek” sözcüğünü anlatırken, “hoş”, “gül”, “renkli” gibi kelimeler kullanılamaz. Sözcüğü varsayım etmeye çalışın. Ekip dostlarınız, sözcüğü varsayım etmeye çalışın ve sözcüğü varsayım ettikleri zaman el sallayarak söylesinler. Şayet kelime varsayım edilemediyse, sözcüğü anlatan birey sözcüğü sarihler.

Tabu Oyunu Nasıl Oynanır

ilk olarak tabu oyunu oynamak için telefonunuzdan google play uygulamasından Buraya Tıklayarak Tabu Oyununu İndirebilirsiniz.

Türkçe Altyazılı Promo İzle