Open Ai Nedir? Nasıl Kullanılır? (Doğru Cevap)

Open Ai nedir? Nasıl kullanılır? Sualiyle sık bir biçimde karşılaşıyoruz. Bu içerik Open AI nedir? Ve Open Ai nasıl kullanılır? Suallerine yanıt veriyor. Süratlendirilmiş kılavuz olarak bu içerik aynı zamanda Open Ai ne işe verim? Open Ai fiyatlı mi? Başlıklarında da değişik bilgiler veriyor.

Open Ai bir cins yapay akıl üreticisidir. Yapay zekayı doğru emellerle kullanabilmeyi ve insan faydasına sunmayı kasteden Open Ai firmayı sunduğu yeni projelerle kısa zaman içerisinde büyük bir kıymetleme sahibi oldu. Firma kar emeli gütmeyecek biçimde çalışır ve insanlık faydasına en iyi projeleri sunmakla meşguldür. Peki, Open Ai nedir? İşte sizlere doğru yanıtı!

Open Ai Nedir? Nasıl Kullanılır?

Open Ai Nedir?

Open Ai, insanlığın faydasına kar emeli gütmeyecek biçimde yapay zekayla ilgilenen bir araştırma firmayıdır. 2015 senesinde kurulan işletmenin kuruluş ortakları Elon Musk ve Sam Altman’dır. San Francisco’nun California eyaletinde kurulan firma, yapay zihnin yanlış kullanımının önüne geçebilmek ve facia potansiyeline ait varoluşsal kaygıları ortadan kaldırabilmek emeliyle kurulmuştur. Yapay zihnin emin olduğuna dair geliştirmeler ve araştırmalar yapan Open AI, 1 milyar dolarlık bağışla kurulmuştur.

Elon Musk, 2018’de sahibi olduğu Tesla firmasının Open AI projesiyle muhtemel çatışmalar yaşayabileceği sebebiyle firma ortaklığından ayrılmıştır. Firma tarafından oluşturulan tüm yapay akıl projeleri güvenliği negatif etkileyebilecek gidişatlar dışında kamuya sarih bir biçimde paylaşılmaktadır.

Open AI Nasıl Kullanılır?

Open AI projesini kullanmak için bir Open AI hesabına lüzumunuz vardır. Hesabı oluşturmak için chat.openai.com internet sitesini ziyaret etmeniz gerekir. Oluşturduğunuz hesapla Open Ai projesine ait tüm diğer projeleri kullanabilme hakkına sahip olursunuz.

Open AI internet sitesine giriş yapın. Get Started butonuna basın. E – posta adresinizi yazın. Cep telefon numaranızı yazın. Open AI’yi neden kullanmak istediğinize dair suale cevap verin. Kayıt operasyonunu tamamlayın.

Open AI projesine kayıt olduktan sonra GPT-3 web arayüzünü açmak için sayfanın üst kısmında yer alan gezinti çubuğunu kullanarak ‘’Playground’’ sekmesine tıklayın.

Open AI Fiyatlı Mi?

Open AI çoğunlukla fiyatsızdır fakat Open AI projesine kayıt olduğunuzda sistem size 18 $ kredi verir. Kredi sistemine dayalı bir biçimde çalışan Open AI projesinde verilen fiyatsız 18 $ krediyi tamamlayabilmek için hayli uğraşmanız gerekir. Zira Open AI’de ürettiğiniz 4000 şahsiyet başına yalnızca 6 sent ödeme yaparsınız.

Fiyatsız kredilerin süresi 3 aydır. 3 ay sonrasında kredileriniz biterse yine kredi satın almak için Open AI satış takımıyla irtibata geçmeniz gerekir.