Korece Aile Üyeleri (Tüm Aile Üyeleri)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde Korece aile azaları mevzusunda sual almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber Korece aile azaları mevzusunda doğru yanıtı verdik. Aynı zamanda Korece aile azaları ve okunuşları, Korece anne ne demek, Korece baba ne demek, Korece ağabey ne demek, Korece abla ne demek başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

Kore dili ve edebiyatı günümüzde hayli bir popülerleşen dillerden bir tanesi olarak geçer. Kore’ye rağmen insanların artık daha içten bir biçimde yanaşması ve Kore ülkesinden çıkan ehemmiyetli ünlü adların olmasıyla beraber insanlar Kore hakkındaki düşüncelerini değiştiriyor. Korece aile azaları mevzusunda araştırma yapan tüm ziyaretçilerimize Korece aile azaları okunuşları mevzusunda bu içeriğimiz doğru yanıtı verdik.

Korece Aile Azaları

Korece Aile Azaları

Korece öteki Dünya dillerine göre çok daha güç olan fakat okunuşu bir o kadar içten ve keyifli olan bir dildir. Kore dilini bildikten sonra kendi dilinizi kullanmak yerine Kore dilinin tatlılığını kullanmayı daha çok seçim edeceksiniz. Kore dilinde yer alan aile abonelerini sizler için altta madde halinde hisseleştik.

Aile = 가족 Anne = 엄마 / 어머니 / 어머님 Baba = 아빠 / 아버지 / 아버님 Kardeş = 형제 Büyük erkek kardeş = 오빠 / 형 Büyük kız kardeş = 언니 / 누나 Minik kardeş = 동생 Minik kız kardeş = 여동생 Minik erkek kardeş = 남동생 Oğul = 아들 Kız çocuk = 딸 Torun = 손주 Erkek torun = 손자 Kız torun = 손녀 Babanın babası = 할아버지 Annenin babası = 외할아버지 Babanın annesi = 할머니 Annenin annesi = 외할머니 Amca babanın erkek kardeşi = 삼촌 Amca konutluysa ve babadan büyükse = 큰 아버지 Amca konutluysa ve babadan minikse = 작은 아버지 큰아버지’nin eşi = 큰 어머니 작은 아버지’nin eşi = 작은 어머니 Dayı annenin erkek kardeşi = 외삼촌 Hala Babanın kız kardeşi = 고모 Teyze Annenin kız kardeşi = 이모 Kuzen = 사촌 Yeğen = 조카 Yenge ağabeyin eşi = 형수 Enişte ablanın eşi = 형부

Kore Aile Azaları Okunuşları

Kore dilinde anne, baba veya öteki akrabaların her birisi değişik biçimde bizim dilimizde olduğu gibi seslendirilir. Kore dilindeki anne ve baba gibi akrabalık terimlerini yukarıyada sizlere hisseleştik. Alttaysa anne, baba, erkek kardeş, dayı, amca, hala ve teyze gibi sözcüklerin Kore dilinde nasıl okunduğunu sizlere hisseleştik.

Baba:appa 아빠 ya da abeoji 아버지 Anne: eomma 엄마 ya da eomoni 어머니 Büyük Erkek Kardeş: erkekseniz hyeong 형, kızsanız oppa 오빠 Büyük Kız Kardeş: erkekseniz noona 누나, kızsanız eonni 언니 Minik Erkek Kardeş: namdongsaeng 남동생 Minik Kız Kardeş: yeodongsaeng 여동생 Erkek Kardeşler:hyungje 형제 Kız Kardeşler: jamae 자매 Büyükbaba: oe harabeoji 외할아버지 Büyükanne: oe halmeoni 외할머니 Annenizin Kız Kardeşi: eemo 이모 Annenizin Kız Kardeşinin Eşi: eemobu 이모부 Kocanızın Babası: si-abeoji 시아버지 Kocanızın Annesi: si-eomoni 시어머니 Oğlunuz: adul 아들 Oğlunuzun Eşi – Gelininiz: myeoneuri 며느리 Kızınızın Eşi – Damadınız: sawi 사위 Erkek Torun: sonja 손자 Kız Torun: son-nyeo 손녀 Yeğen: joka 조카 Kuzen: sachon 사촌

Rehber kategorimize bakmayı unutmayınız.