Konya Yol Tarifi (En Kolay Yoldan)

Konya yol tarifi, Konya nerede, Konya’ya nasıl gidilir biçiminde bizlere çok fazla sual gelmektedir. Ziyaretçilerimizin Konya yol tarifi ve öteki mevzularda bilgi edinebilmesi için Konya yol tarifi isimli içeriğimizi oluşturmuş olduk. Bu içeriğimizle beraber Konya yol tarifi ve Konya nerede, Konya yolu yol tarifi, Konyaya nasıl gidilir başlıklarında bilgi vermiş olacağız.

Konya Hakkında Kısa Bilgi

Konya, Türkiye’nin en çok popülasyonuna sahip olan 7. Şehridir. Çok kalabalık bir popülasyona sahip olan Konya’nın aynı zamanda yüzölçümü de fazla büyüktür. Konya yüzölçümü 41,001 km2’dir. Bir şehir olan Konya’nın kuzeyinde Ankara ve Eskişehir, doğusundaysa Aksaray ve Niğde bulunmaktadır. Karasal bir abuhavaya sahip olan şehir aynı zamanda turizm güzergahından da bolluğa sahip olduğu öğrenilmektedir. Çok sık bir biçimde turist ağırlayan şehrin tarihi yapısı, natürel ve kültürel yapısı aşırısıyla ehemmiyetlidir.

Konya’ya Nasıl Gidilir

Konya’ya gitmek için kullanabileceğiniz erişim vasıtasının çok fazla olduğu gibi kendi vasıtanızla Konya şehrine gitmek için kullanabileceğiniz rota rakamı da bir hayli fazladır. Türkiye’nin her bir bölgesinden meselesiz bir biçimde gelebileceğiniz Konya’ya gelmek için kara yolu, hava yolu veya demir yolunu seçim edebiliyorsunuz. İstanbul’dan Konya’ya gelmek isterseniz vasati olarak 706 kilometre, Ankara’dan Konya’ya gelmek isterseniz 271 kilometre, İzmir’den Konya’ya gelmek isterseniz 562 kilometre yol kat etkeniz gerekmektedir.

Konya Yol Tarifi

Konya’ya gitmek için kullanabileceğiniz rota ve erişim yolu bir hayli fazla olduğundan buraya gelmek için kullanabileceğiniz rota bilgilerine Google maps üzerinden erişebilirsiniz. Google maps başka bir deyişle Google haritalar haricinde öteki erişim bilgilerine alttan erişebilirsiniz. Konya’ya gitmek için bir rota oluşturmak isterseniz altta yer alan Google Maps haritasını/linkini kullanabilirsiniz.

Google Maps Konya Rotası

Konya Otobüs İle Gitmek

Ankara’dan Konya’ya otobüsle gitmek isterseniz vasati olarak 3 saat yol gitmeniz gerekecektir. Bununla beraber bilet maliyeti 100 TL’dir. Şayet İstanbul’dan Konya’ya otobüsle gitmek isterseniz yolculuk müddetiniz 9 saat olacaktır ve bilet maliyeti 250 TL olacaktır. Öteki bir yol ise İzmir’den Konya’ya gitmek için kullanacağınız otobüs sizi 8 saatte Konya’ya götürebilir. Konya otobüs bileti maliyetiyse 200 TL olacaktır.

Konya’ya Özel Vasıtayla Gitmek

İstanbul’dan Konya’ya gitmek için özel vasıtanızla 706 kmlik yol katetkeniz gerekir. Bu mesafeyi vasıtanızla 7 – 9 saat içerisini tamamlayabilirsiniz. İstanbul’dan yapacağınız kalkış sonrasında Gebze, Bilecik, Bozüyük, Eskişehir, Sivrihisar, Kadınhanı ve son olarak Konya’ya varmalısınız.

Ankara’dan Konya’ya gitmek için vasıtanızla 271 kmlik yol katetkeniz gerekir. Yolculuğunuz 3 saat sürecektir ve bu yolculukta Ankara, Gölbaşı, Kulu, Cihanbeyli, Altınekin bölgelerinden geçmiş olacaksınız. Altınekin sonrası Konya’ya varıyorsunuz.