İzmir’den Kuşadası’na nasıl gidilir

İzmir’den Kuş adasına nasıl gidilir? Biçiminde merakınız bulunuyorsa bu içeriğimiz sizlere dayanakçı olacaktır. Aydın’ın öğrenilen en hoş ve en çok dolaşılması gereken yerlerinden bir tanesi olan Kuş adası suratlarca eşsiz hoşluğa ev sahipliği yapmaktadır. 106 bin popülasyonlu ufak ilçe her yaz binlerce ziyaretçisine bu eşsiz hoşluğu tattırıyor.

Aydın’a çok yakın olan Kuş Adasının, Aydın’a öğrenilen uzaklığı 71 KİLOMETRE’dir. İzmir Kuş Adası kaç kilometre diyorsanız da uzaklık takribî olarak 92 KİLOMETRE’dir. Başka Bir Deyişle İzmir Kuş adası arası kaç saat sualinin cevabı özel taşıtla 1 saattir. İzmir’e uzaklığı 90KM olan Kuş Adası’nın, Selçuklu’ya 21KM, Bodrum ve Çeşme’ye 157 KİLOMETRE uzaklıktadır.

Kuş Adasına Nasıl Gidilir

İzmir’den Kuş Adası’na gidebilmek için kullanabileceğiniz erişim taşıtları çok fazladır. Başka Bir Deyişle isterseniz özel taşıtla isterseniz dolmuşlarla veya otobüslerde Kuş Adasına gidebilirsiniz. Özel taşıtınızla kuş adasına gitmek istiyorsanız altta sizlere Google Haritalar bilgisi hisseleştik. Fakat otobüs veya minibüsle gitmek isterseniz sefer saatleri, hangi dolmuşların gittiği gibi bilgilerin hepsini yeniden altta hisseleştik.

İzmir Kuş Adası Nasıl Gidilir

Kuş Adası İzmir Dolmuş : Öncelikle İzmir otogarına gidin. Otogardan Kuşadasına kesintisiz olarak gün içinde dolmuş seferleri yapılmaktadır. Yolculuk 1.5 saat devam ettir. Pamukkale ya da Kuş adası şirketleri de gitmektedir.

Seçenek 2 : Metroyla gitmek isteyenler ise öncelikle IZBAN Gaziemir mahalle garajına gitmelidir. Oradan Selçuk’a gidip ve Selçuk’tan Kuşadası’na geçebilirler.

İzmir Kuş Adası Otobüs Maliyeti

İzmir’den kalkan otobüslerin her birisi Kuş Adası’na gidebilmek için genel olarak 70 TL gibi bir fiyat alırlar.

Kuş Adasına Giden Otobüsler

Kuş Adasına otobüsle gitmek için İzmir otogarına gidiyorsunuz. Daha sonrasında altta yazılı olan rastgele bir turizm işletmesinden biletinizi kestirebilirsiniz.

Pamukkale Turizm Buzlu Turizm İstanbul Kalesi Kale Seyahat Uludağ Turizm Varan Turizm Kamilkoç İzmir’den Kuşadası’na nasıl gidilirİzmir’den Kuşadası’na nasıl gidilir