Havza Nerede Nasıl Gidilir Yol Tarifi

Havza Nerede, Havza Nasıl Gidilir? Biçiminde sualleri olan ziyaretçilerimize dayanakçı olabilecek yazımızdır. Ziyaretçilerimizin erişim vasıtaları, erişim yolları, yol tarifi, adres veya irtibat balakalarını alabileceği geniş kapsamlı yazımızdır.

Havza Nereye Bağlı

Havza, Samsun’a bağlıdır. Samsun’a bağlı olan Havza aynı zamanda Amasya’ya komşudur. Karadeniz bölgesinde yer alan Havza yüzölçümü olarak 793 km kareye sahiptir. Yükseltiyi ise 675 metredir. 2018 sayımlarına göre 40,194 popülasyona sahip olan ilçenin posta kodu 55700’dür. Telefon kodu ise 0362’dir.

Havza’nın ad orijini Hititler’e aittir. Evvelki zamanlarda Amasya valisi olan Kavuzhan’ın adına hitafen gerçek adının Kavza olduğu bilinmektedir. Daha kolay bir biçimde söylenebildiği için daha sonrasında Kavza olan ad Havza olarak değiştirilmiştir.

Havza Adının Anlamı

Havza adının 2 değişik anlamı bulunmaktadır. 1. Anlamı bölge, yöre 2. Anlamıysa dağlarla ya da tepelerle sınırlanmış, suları aynı denize, göle veya akarsuya akan bölgedir.

Havza Nerede

Havza nerede diye soracak olursanız sizlere cevabımız Samsun olacaktır. Bu adrese ulaşabileceğiniz birden fazla erişim yolu ile erişim vasıtayı spektrumu bulunmaktadır. Sizlere en uygun erişim taşıtını ve erişim yolunu seçim ederek zaman kaybetmeden süratli bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Havza Dolaşılacak Yerler

Samsun karayolu üzerinde yer alan Havza’da dolaşılacak bir çok konum bulunmaktadır. Türkiye’nin en yoğun popülasyonuna sahip 3 ilçesinden bir tanesi olan Havza bir çok ehemmiyetli yere ev sahipliği yapmaktadır. Samsun’a kıyasla Amasya’ya çok daha yakın olan bölgenin Amasya ile arası 53 kmdir. Havza’da dolaşılacak yerleri sizler için altta hisseleştik.

Havza Mesire Yerleri Atatürk Evi Müzesi Çamyatağı Köyü Amisos Tepesi Atakum Sahili Kuş Cenneti Büyük Camii Abide Çınar Ağacı Yeni Köprü

Havza Nasıl Gidilir

Havza nasıl gidilir, Havza yol tarifi nedir diye soracak olursanız sizlere cevabımız birden fazla erişim taşıtını veya yolunu kullanabileceğiniz olacaktır. Dilerseniz otobüsle dilerseniz de öbür erişim taşıtlarıyla süratli bir biçimde gidebilirsiniz.

Havza Otobüs Seferleri

Otobüsle gitmek isterseniz altta yazılı olan numaralı rastgele bir otobüs hattını kullanabilirsiniz. Bir çok noktadan kalkan bu otobüs hatları sizleri en doğru biçimde gideceğiniz konuma eriştirecektir. Size en uygun olan otobüs hattına binmeniz gerekmektedir.

Samsun’dan Havza’ya gitmek için Samsun Kavak veya Samsun Ladik otobüslerine binebilirsiniz. 25 Otogar 26/17 Üniversite 24/B Üniversite-Araştırma Sağlık Kurumu-Otogar E4 EKSPRES Büyük Cami – Atatürk Bulvarı – Araştırma Sağlık Kurumu – Otogar R6B Baruthane-Kalkancı-Araştırma Sağlık Kurumu-Otogar 22 Soğuksu Harekat Memuriyeti 23 Soğuksu Hareket Amirliği 28 Opera Harekat Memuriyeti E5 EKSPRES 19 Mayıs Üniversitesi T3 Otogar 24/A T4 Otogar – Tekkeköy

Havza En Yakın Otobüs Durakları

Şehit Korhan Ekiz Bulvarı 1 2 dk yürüme İlkadım Şantiyesi 3 dk yürüme Fen İşleri Şantiyesi 3 dk yürüme Kıran Semti 1 4 dk yürüme

Havza Köyleri

Havza’nın toplamda 81 değişik köyü bulunmaktadır. 40 bin popülasyona sahip olan Havza’nın bu kadar fazla köye sahip olması bizleri de afallatmaktadır fakat son bilinen sayılara göre 81 değişik köye sahip olduğu ortaya çıkmıştır. Havza köyleri listesini sizler için altta hisseleştik.

Ağcamahmut Köyü Ağdırhasan Köyü Armutlu Köyü Arslançayır Köyü Alt Susuz Köyü Aşağıyavucuk Köyü Başpelit Köyü Bekdiğin Köyü Belalan Köyü Beyköy Köyü Beyören Köyü Boyalı Köyü Çakıralan Köyü Çamyatağı Köyü Çayırözü Köyü Çelikalan Köyü Celil Köyü Çeltek Köyü Cevizlik Köyü Çiftlikköy Köyü Demiryurt Köyü Irmak Köyü Doğgançayır Köyü Dündarlı Köyü Ekinpınar Köyü Elmacık Köyü Ereli Köyü Erikbelen Köyü Ersandık Köyü Esenbey Köyü Eymir Köyü Gelincik Köyü Gidirli Köyü Güvercinlik Köyü Hacıbattal Köyü Hacıdede Köyü Hecinli Köyü Hilmiye Köyü Ilıca Köyü İmircik Köyü Kale Köyü Kamlık Köyü Karabalık Köyü Karabük Köyü Karageçmiş Köyü Karameşe Köyü Karga Köyü Kayabaşı Köyü Kayacık Köyü Kemaliye Köyü Kirenlik Köyü Kıroğlu Köyü Kocapınar Köyü Küflek Köyü Kuşkonağı Köyü Mesudiye Köyü Meyremdere Köyü Mısmılağaç Köyü Mürsel Köyü Orhaniye Köyü Ortaklar Köyü Paşapınarı Köyü Pınarçay Köyü Şerif Ali Köyü Seyhali Köyü Seyhkoyun Köyü Şeyhler Köyü Seyhsafi Köyü Sivrikese Köyü Sofular Köyü Taşkaracaören Köyü Tekke Köyü Tuzla Köyü Ulucal Köyü Yaycımahmut Köyü Yaylacatı Köyü Yazıkışla Köyü Yenice Köyü Yeşilalan Köyü Yukarıyasusuz Köyü Yukarıyavucuk Köyü

Havza Otogarı Telefon Numarası

Telefon: 0362 714 19 34

Havza Resimleri

İnternette bir çok Havza resmi bulunmaktadır. Bizlere eksantrik ve hoş gelen Havza resimlerini sizler için alta ekledik. Resimleri araştırmak için üzerlerine tıklamanız yeterli olacaktır.

Youtube Havza Videoları

Youtube’da Havza’ya özgü çekilen ve Havza’yı tanıtan bir çok Youtube videosuna denk gelebilirsiniz. Bizler için bu mevzu da araştırma yaptık ve Havza’ya ait olan, Havza’yı tanıtan videoları bir araya getirerek altta hisseleştik. Videoları izleyerek Havza hakkında daha ayrıntılı balaka sahibi olabilirsiniz.

Bir içeriğimizin daha sonuna geldik. Umarız bu içeriğimizle birlikte Havza nerede, Havza’ya nasıl gidilir, Havza yol tarifi gibi balakaları ayrıntılı bir biçimde bilmişsinizdir. Bir değişik içeriğimiz olan Kadıköye nasıl gidilir? İçeriğimizi inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda Havza belediyesinin resmi internet sitesinden Havza hakkında daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.