Google Form Nasıl Oluşturulur? Nedir? Anket Oluşturma

Google Form nasıl oluşturulur? Sualini sık bir biçimde alıyoruz. Google Forms, para kazanmak için rakamsız biçimde kullanılabilecek güçlü ve çok istikametli bir vasıtadır. İster pasif kazanç elde etkenin yollarını, ister ekstra para kazanmanın yollarını ya da kendi işinizi kurup geliştirmenin yollarını arıyor olun, Google Forms finansal hedeflerinize erişmenize destekçi olma potansiyeline sahiptir.

Google Forms’u para kazanmak için kullanmanın en popüler yollarından kimileri çevrimiçi anketler oluşturmak, abonelik formlarıyla fiyatlı azalık siteleri kurmak, pazarlama kampanyaları için potansiyel alıcı oluşturma formlarını kullanmak ve sipariş formları aracılığıyla dijital mahsuller satmaktır. Peki, Google form nasıl oluşturulur? İşte sizlere doğru yanıtı!

Google Form Nasıl Oluşturulur?

Google Form Nedir?

Google Forms, anketleri, sual formlarını ve diğer form cinslerini kolayca oluşturmanızı ve idaremenizi sağlayan güçlü bir çevrimiçi vasıtadır. İster alıcı geri bildirimi toplamak ister araştırma emeliyle bilgi toplamak istiyor olun, Google Forms formlarınızı süratli bir biçimde oluşturmanızı ve doğru kitleye dağıtmanızı kolaylaştırır.

Google Forms’u kullanarak para kazanmanın en iyi yollarından biri, kapsamlı yerleşik raporlama vasıtalarından faydalanmaktır. Bu taşıtlar form bilgilerinizi hakikat zamanlı olarak kolayca tahlil etmenize imkân tanıyarak hedef kitlenizin suallerinize nasıl cevap verdiğine ait bedelli bilgiler sunar.

Google Form Nasıl Oluşturulur?

Bu başlıkta bir Google Formunun nasıl oluşturulacağını bileceksiniz.

İlk olarak, https://forms.google.com/ adresinden Google Forms ana sayfasını açın. Formlarınıza rastgele bir Google Drive klasöründeki “Ekle” düğmesine tıklayarak veya Drive’ınızın sol kenar çubuğundaki “Oluştur” düğmesine tıklayarak da ulaşabilirsiniz. Bir sonraki sayfada, formunuzu oluşturmaya başlamak için kullanabileceğiniz şablonların bir listesini göreceksiniz. Oluşturmak istediğiniz şey hakkında zati bir fikriniz varsa; Misalin, bir test veya anket. Başlamak için bu şablonlardan birine tıklayın. Aksi takdirde, üzerine tıklayın. Oluşturmak istediğiniz form cinsini seçtikten sonra, forma bir başlık verin ve “Oluştur “a tıklayın. Bu sizi Google Forms editörüne götürecektir. Bu sayfada, formunuzu oluşturmak için muhtelif alternatifler kapsayan kolay bir arayüz göreceksiniz. Yapmanız gereken ilk şey formunuzu adlandırmak ve kullanıcıların formunuzu doldurmadan evvel görecekleri direktifleri ilave etmektir. Ardından sualleriniz veya cevaplarınız için alanları ayarlamaya geçin. Her bir alana tıklamak, bunları özelleştirmek için size daha fazla alternatif sunar misalin, insanların bunlara hangi bilgileri girmesi gerektiği. Formlarınız için tüm alanları ilave etmeyi bitirdiğinizde, sağ üstteki “Bitti” düğmesine tıkladığınızdan emin olun.

Artık formu kaydolabilir veya başkalarıyla paylaşmak ve cevapları toplamaya başlamak için “Gönder “e tıklayabilirsiniz. Harika bir Google Formu oluşturmak için yapmanız gereken tek şey bu!

Google Form Fiyatsız Mi?

İnsanlardan bilgi toplamanıza destekçi olabilecek fiyatsız bir taşıt arıyorsanız, Google Forms harikulade bir tercihtir. Kolay çek-vazgeç arayüzü ve sınırsız cevap özelliği sayesinde dakikalar içinde özel bir anket veya form oluşturmak çok kolay. Ve en iyisi, bu taşıtı kullanmak tamamen fiyatsız! Öyleyse neden bekleyesiniz? Google Forms’u kullanmaya bugün başlayın ve bu güçlü taşıtı şirketiniz için nasıl kullanabileceğinizi keşfedin.

Google Form Excele Aktarma

Google Form neticelerinizi bir Excel dosyasına aktarmanız gerekiyorsa, kullanabileceğiniz birkaç değişik yöntem vardır. En çok kullanılan Google Form Excele aktarma yönteminin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Form bilgilerinizi dışa aktarmanın en kolay yolu Google E-Tablolar’ı kullanmaktır. Bunu yapmak için Formlar uygulamasında formunuzu açın ve ardından Dosya > Değişik İndir > Microsoft Excel .xlsx alternatifini seçin. Bu, formunuzdaki tüm bilgileri kapsayan elektronik tablonuzun bir kopyasını kolayca kaydolabileceğiniz, paylaşabileceğiniz veya gerektiğinde tertip edebileceğiniz bir Excel dosyasına indirecektir.

Amazon Dropshipping Nedir? Nasıl Yapılır? içeriğimize göz atmayı unutmayınız.