Bilecik Nerededir ve Nasıl Giderim?

Bilecik Nerede, Nasıl Gidilir?- Bilecik, takribî 220 bin popülasyonu ile Marmara Bölgesinde bulunan bir tarihi kenttir. Bilecik, Marmara Bölgesi’nin güneydoğusunda bulunmaktadır. Burada dolaşılıp görülecek çok rakamda tarihi yapı ve natürel hoşluk alanı bulunur. Bilecik denilince akla ilk olarak Söğüt ilçesi gelmektedir. Osmanlı Devleti’nin kurulduğu yerdir.

Bilecik Nasıl Gidilir?

Uçakla  Bilecik kentimizde havaalanı bulunmamaktadır. Buraya en yakın Bursa Yenişehir Havaalanı bulunur. Burada aktarma yolu ile erişim sağlayabilirsiniz. Otobüsle Bilecik’e başta yakın ve büyük şehirler olmak üzere buraya çok rakamda otobüs şirketi çalışmaktadır. Bilecik otogarı şehir merkezine oldukça yakın bir yerde bulunur. Buraya gönül rahatlığıyla erişim sağlayabilirsiniz. Trenle Bilecik şehrinde süratli tren istasyonu ve tren garı bulunmaktadır. Şehir merkezine takribî 9 kilometre uzaklıkta bulunan istasyona gün içerisinde çok rakamda tren seferi yapılmaktadır. Ankara-İzmir tren seferi her gün buradan geçmektedir. Bilecik tren istasyonundan H1 nolu dolmuş hattı ile kent merkezine erişim sağlayabilirsiniz. Gemiyle Bilecik, rastgele bir denizle irtibatı olmadığı için burada deniz yolu erişimi yapılmamaktadır. Özel taşıtınızla Kendi özel taşıtınızla Türkiye’nin her noktasından Bilecik’e erişim sağlayabilirsiniz. Bilecik ile bazı şehirler arası mesafe şöyledir;

Bilecik şehir merkezi;

Bursa şehrine 95 kilometre Eskişehir şehrine 80 kilometre Kütahya şehrine 110 kilometre İstanbul’a ise 250 kilometre uzaklıkta bulunur. Yukarıyada yazılanlardan anlaşılmayan bir şey varsa lütfen YORUM olarak yazın hemen yanıtlayalım.