Bebeklerin Rahat Uyuması İçin Dua (Çok Etkili)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde bebeklerin rahat uyuması için dua konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber bebeklerin rahat uyuması için dua konusunda doğru yanıtı verdik. Aynı zamanda bebekler için dua, uyku duası, bebek yattıran dua başlıklarında değişik bilgiler verdik.

Yeni doğan bebeklerde çok sık bir biçimde uyku sorunu alana gelebilmektedir. Yeni doğan bebeğin ilk aylarında yaşanan uyku sorunu anneyi hayli bir sinirlendirebilir ve ne yapacağı konusunda bilinçsizce hareket edebilir. Büyük bir sıkıntıya giren anne ve baba başka bir deyişle ebeveynler için bebeğinin uykusuz kalması gidişatı aynı zamanda ebeveynlerinin de uyku konusunda sorun yaşamasına neden olur. Bebekler için okunabilecek olan bebeklerin rahat uyuması için dua sizlere bu mevzuda dayanakçı olacaktır.

Bebeklerin Rahat Uyuması İçin Dua

Bebeklerin Rahat Uyuması İçin Dua

Bebeğiniz veya kendiniz uyku sorunlarıyla baş başa kaldıysanız ona Fatiha suresini okumayı deneyin. Bebeklerin rahatlaması ve daha rahat bir uyku uyumasında ehemmiyetli bir tesire sahip olan Fatiha suresi ‘’uyku maksadıyla’’ okunur. Bebeğinize Fatiha suresini okuyarak onun çok daha huzurlu bir uykuya dalmasını sağlıyorsunuz.

Uyku Duası: Fatiha Suresi

Elhamdulillahi rabbil’alemin, Errahmanir’rahim, maliki yevmiddin iyyake na’budu ve iyyake nesta’in İhtinessiratel mustakim siratellerizine en’amte aleyhim gayrilmıağdubi aleyhim ve leddallin. Amin…

Bebek Yattıran Dua

Bebeğiniz veya sizde çok sık uykuya dalma sorunu veya uykudayken çok sık uykudan uyanma, korkma gibi sorunlarla karşı karşıya kalıyorsanız İnşirah suresi bu mevzu da sizlere dayanakçı olacaktır. Bebeğiniz ve siz artık uykularınızı bu duayla çok daha huzurlu bir biçimde geçirebilirsiniz. 

Duayı okumaya başlamadan hedefinizi kalbinizden geçirin ve duayı samimi bir biçimde okuyun. Uyku duası olarak okunan İnşirah suresi 1 sefer değil 3 kere yinelenerek okunur.

İnşirah Suresi

Üzüntü neşrah kir sadrek Ve vada’na ‘anke vizreke Elleziy enkada zahreke Ve refa’na kir zikreke Feinne me’al’usri yasren İnne me’al’usri yüsren feiza ferağte fensab ve ila rabbike ferğab.

Bebekler İçin Dua

Bebeğinizin nazar dolayısıyla uyku problemleri ortaya çıkmış olabilir. Siz bile bebeğinize nazar değdirmiş olabilirsiniz. Nazar Kur’an Kerim’i de dahi geçer ve nazarla ilgili olarak Peygamber Efendimiz S.A.V şu sözü söyler; ‘’İnsanların yarısı nazardan can verir.’’

Sevdiğiniz şahıslar veya bebeğiniz uyku yatmada hayli bir sorun yaşıyorsa onun için hem nazar duası okuyabilir hem de uyku duası okuyabilirsiniz. Uyku duası sonrasında okuyacağınız Felak Suresi bebeğinizin nazarlardan korunmasına da dayanakçı olacaktır.

Felak Suresi

Bismillahirrahmânirrahîm. Kul e’ûzü birabbil felak. Min şerri mâ halak. Ve min şerri ğasikın izâ vekab. Ve min şerrinneffâsâti fil’ukad. Ve min şerri hâsidin izâ hased.

Bebeklerin Uyku Sorunu Nasıl Çözülür?

Yenidoğan bebeklerin bir çoğunda hatta hemen hemen her birisinde uyku problemleri olması çok olağandır. Fakat bu uyku problemleri ebeveynlere büyük güçlükler yaşatarak kendilerinin de uykusuz kalmasına neden olur. Bebeğiniz ve kendiniz uyku sorunlarıyla baş başa kaldıysanız bu gidişatı hekiminize danışarak çok daha net bir biçimde sağlıklı olarak çözebilirsiniz.

Bebeğinizin uyku sorununu çözebilmek alttaki maddeli listeyi uygulamayı deneyebilirsiniz:

Ilık banyo yaptırmak. Kitap veya masal okumak. Şarkı söylemek. Müzik dinletmek. Beslemek. Odasının yeteri kadar karanlığa sahip olmasını sağlamak.

Trend kategorimize bakmayı unutmayınız.