Anıtkabir’e Nasıl Gidilir? Yol Tarifi

Anıtkabir Nerede, Anıtkabir Nasıl Gidilir? Biçiminde sualleri olan ziyaretçilerimize dayanakçı olabilecek yazımızdır. Ziyaretçilerimizin erişim vasıtaları, erişim yolları, yol tarifi, adres veya irtibat balakalarını alabileceği geniş kapsamlı yazımızdır.

Anıtkabir Nerede

Anıtkabir nerede diye soracak olursanız sizlere cevabımız Yücetepe, Akdeniz Cd. No:31, 06570 Çankaya/Ankara olacaktır. Bu adrese ulaşabileceğiniz birden fazla erişim yolu ile erişim vasıtayı spektrumu bulunmaktadır. Sizlere en uygun erişim taşıtını ve erişim yolunu seçim ederek vakit kaybetmeden süratli bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Anıtkabir Nasıl Gidilir

Anıtkabir nasıl gidilir, Anıtkabir yol tarifi nedir diye soracak olursanız sizlere cevabımız birden fazla erişim taşıtını veya yolunu kullanabileceğiniz olacaktır. Dilerseniz otobüsle dilerseniz de öbür erişim vasıtalarıyla süratli bir biçimde gidebilirsiniz.

Anıtkabir’e Şehir Dışından Otobüs ile Gelmek için:

Aşti otobüs terminali içerisinde bulunan Ankaray-Metro’ya binerek rahatlıkla gelebilirler. Otobüsten indikten sonra, Metro istasyonuna yürüyünüz. Buradan Kızılay Güzergahına giden Metro’ya bininiz, daha sonra Anadolu DurağıDaha Önceki ismi:Tandoğan Durağı’ında ininiz. Buradan Anıtkabir’e 2 dk. İçerisinde yürüyerek gidebilirsiniz.

Havayolu ile Gelenler:

Uçak ile Ankara’ya gelip buradan Anıtkabir’e Gitmek istiyorsanız şayet, 3 alternatif bulunuyor. Havaş veya Belediye Otobüsü ile ya da Taksi ile Ya da Taşıt kiralayarak gelebilirsiniz.
Belko air Havaş-Otobüs ile Gelecekseniz şayet, Havaalanından bu otobüslere bindiğinizde sizleri 19 Mayıs stadyumu B kapısı – Havaş otobüs durakları-Hipodrom olarak bilinen yerde inmelisiniz. Buradan Anıtkabir takribî 10 dakikalık uzaklıktadır. Yürüyerek rahatlıkla gidebilir veya bu noktadan taksi ile gidebilirsiniz.

Karayolu İle Gelenler:

Karayolu ile kendi vasıtanız ile geldiyseniz şayet, Gerek İstanbul yolundan gerek Samsun yolundan gerekse Eskişehir yolundan kazançsanız gelin. Anıtkabir Ankara’nın En Merkezi yerlerinden bir yerindedir. Ankara şehir merkezine geldiğinizde Navigasyon kullanmanızı öneri ediyoruz. Alta yerleştirdiğimiz Haritadan faydalanarak kısa zaman içerisinde ulaşabilirsiniz.

Anıtkabir Otobüs Seferleri

Otobüsle gitmek isterseniz altta yazılı olan numaralı rastgele bir otobüs hattını kullanabilirsiniz. Bir çok noktadan kalkan bu otobüs hatları sizleri en doğru biçimde gideceğiniz konuma eriştirecektir. Size en uygun olan otobüs hattına binmeniz gerekmektedir.

Anıtkabir Yol Tarifi

Şayet Kızılaydan Anıtkabir’e nasıl gidilir? Merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız öbür içeriğimize göz atabilirsiniz.

267 Etlik-Kazım Karabekir-Beşevler 267-2 Etlik – Kazım Karabekir – BeşevlerMustafa Kemal Devlet Sağlık Kurumuna Gider 445 Solfasol-Bahçelievler-Aşti 484 Pursaklar-Teknikokullar-Beşevler-Aşti / Ring 220-7 Öho Mamak-Batıkent Jandarma-Maltepe 330 Ege Mh.-Lojman-15 Temmuz Kızılay Ulusal İrade Alanı-Abb Binası 340 Ege Semti-15 Temmuz Kızılay Ulusal Irade Alanı-Beşevler-Ddy 341 Ege Semti-Kızılay30632 Nolu Tuzluçayır Durağından Başlar,Tandoğan Son 380 Akdere-Peyamisafa-15 Temmuz Kızılay Ulusal Irade Maydanı 383 Akdere-Peyamisafa-15 Temmuz Kızılay Ulusal Irade Alanı-Beşevler-Ddy 448 Beşevler-Bahçelievler 464 Subayevleri – Bahçelievler 297-7 Öho Mutlu Mh.-Batıkent 330-2 Abb Binası-15 Temmuz Kızılay Ulusal Irade Alanı-Ege Semti-Lojman 340-2 Ddy-Beşevler-15 Temmuz Kızılay Ulusal Irade Alanı-Ege Semti 222 Incirli-KızılayEkspres 254 Atapark-Gar-Kızılay 268 Bağlum-Gar-Kızılay 285 Esertepe-Kazımkarabekir-Kızılay 288 Refik Şeffaf Sokağı-Ulus-KızılayKızılaydan Başlar

Anıtkabir En Yakın Otobüs Durakları

10509 – Hedef Cadde 10 dk yürüme 11505 – Abide Park 13 dk yürüme 11540 – Anadolu Ajansı 18 dk yürüme 11502 – Çocuk Diş Hekimliği 18 dk yürüme 11546 – Denizcilik Müsteşarlığı 20 dk yürüme 11545 – Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü 23 dk yürüme

Anıtkabir Telefon Numarası

Telefon: 0312 231 18 61

Anıtkabir Hakkında Kısa Balaka

Anıtkabir hakkında kısa balaka almak istiyorsanız bu paragraf sizlere dayanakçı olacaktır. Anıtkabir, Mustafa Kemal Atatürk’nam kabrini btemizleten bir komplekstir. Anıtkabir’in imaline 1944 senesinde Emir Onat ve Orhan İsme’nın tasarımıyla başlanmış olup 1953 senesinde imali bitirilmiştir. Anıtkabir içerisinde birden fazla bvefat bulunmaktadır. Ata kabrinin haricinde dikkat toplayan öbür bölgeler aslanlı yol ve Barış parkıdır. Anıtkabir’in tüm mesullüğü ve hizmetlerinin işleyişi Türk Silahlı Güçleri Genelkurmay Başkanlığına aittir. Her 10 Kasımda bir Atatürk’nam vefat sene dönümü olması sebebiyle hükümet tarafından Atatürk’ü Anma Merasimi tertip edilmektedir.

Anıtkabir Ziyaret Saatleri Nedir?

Anıtkabir’e dilediğiniz her an gidebilirsiniz fakat devlet tarafından belirlenen ziyaret saatleri bulunmaktadır. Altta paylaşacağımız ziyaret saatlerinde Anıtkabir’i ziyaret ederseniz Anıtkabir’in tüm bvefatlarını meselesiz bir biçimde gezebilirsiniz. Her gün binlerce ziyaretçinin geldiği Anıtkabir’e bu ziyaret saatlerinde gitmeniz aşırısıyla ehemmiyetlidir.

01 Şubat – 14 Mayıs Tarihleri Arasında / Açılış: 09:00 – Kapanış: 16:30 15 Mayıs – 31 Ekim Tarihleri Arasında / Açılış: 09:00 – Kapanış: 17:00 01 Kasım – 31 Ocak Tarihleri Arasında /Açılış: 09:00 – Kapanış: 16:00

Anıtkabir Resimleri

Anıtkabir’e gitmeden internette fiyatsız bir biçimde Anıtkabir’i görebileceğiniz bir çok resim vardır. Bizlerde sizler için internette Anıtkabir fotoğraflarını inceledik ve altta paylaşıyoruz. Anıtkabir’in içi, dışı, aslanlı yol ve daha bir çok resmi alttan inceleyebilirsiniz.

Youtube Anıtkabir Videoları

Youtube’da Anıtkabir’e ait bir çok video bulunmaktadır. Asker selamlaması, nöbet başkalaşımı ve Anıtkabir’in içini ve dışını gösteren tüm videolara Youtube’dan ulaşabilirsiniz. Ehemmiyetli gördüğümüz Anıtkabir videolarını sizler için altta hisseleştik.