Afyonkarahisar

Afyonkarahisar veya daha önceki ve millet arasındaki adıyla Afyon, 700 bin aşan popülasyonu ile Ege Bölgesinde yer alan bir şehirdir. Kaplıcaları, sucuğu, kaymağı ve haşhaşı ile ünlü Afyon şehrimizde dolaşılıp görülecek çok rakamda turistik alan bulunmaktadır.

Afyon Nasıl Gidilir?

Uçakla Afyon şehrimizde havaalanı bulunmamaktadır. Fakat 2012 senelinde hizmette giren Kütahya Zafer Havaalanı Kütahya şehrimize yakındır. Buraya gelip takribî 1 saat yolculuktan sonra Afyon şehrimize erişebilirsiniz. Otobüsle Başta büyük şehirler olmak üzere ülkemizin 81 şehrinde doğrudan veya aktarmalı olarak buraya erişim sağlayabilirsiniz. Burada Metro, Pamukkale, Özkaymak, Buzlu, Topçam,Vib ve Marses turizm gibi bir hayli işletme bulunur. Bu şirketlerle erişim sağlayabilirsiniz. Afyon otogarı kent merkezine oldukça yakın bir konumda bulunur. Trenle Afyon,  Ülkemizde dört ayrı demiryolu hattının birleştiği noktada bulunuyor. Buraya Konya, Isparta, Denizli ve Kütahya şehirlerinden doğrudan öteki bir hayli şehirden aktarmalı olarak tren ile erişim sağlayabilirsiniz. Afyon tren garında günde takribî 18 tren hattı geçmektedir. Afyon kent merkezinden yer alan Afyon Ali Çetinkaya Tren Garı ile buraya erişim sağlamanız muhtemeldir. Gemiyle Afyon şehrimizde deniz erişimi yapılmamaktadır. Özel Taşıtınızla Kendi özel taşıtınızla Türkiye’nin her noktasından Afyonkarahisar’a erişim sağlayabilirsiniz. Afyonkarahisar ile bazı şehirler arası mesafe şöyledir;

Afyonkarahisar şehri;

Konya şehrine 223 kilometre Ankara şehrine 256 kilometre Bursa şehrine 273 kilometre Antalya şehrine 292 kilometre İzmir şehrine 327 kilometre İstanbul şehrine ise 460 kilometre uzaklıktadır. Yukarıyada yazılanlardan anlaşılmayan bir şey varsa lütfen YORUM olarak yazın hemen yanıtlayalım.